Burzy, akcie, obchody – virtuálne investovanie

Investovanie na burze je v reálnom svete veľmi výnosne. Osobné však verím, že ide len o jednu veľkú pyramídovú hru. Hore sú nedotknuteľný s obrovským majetkom a dole ostatných 80%, ktorí si naivne myslia, že sa k ním pridajú. Tomuto umeniu zarábania by som sa chcel priučiť. (Naopak, investovanie určite nemám v pláne.) Moja zaručená technika, ktorú som sa už naučil je kupovať stále akcie Applu a ropu najmä v zime. Btw – zlato a diamanty nikdy nestrácajú na cene :).

Existuje niekoľko umelých trhov, resp. systémov, na ktorých sa dá pracovať ako keby išlo o skutočnú burzu.

http://campuschallenge.sk/

Campuschallange je určený najmä pre študentov univerzít. Čo je zvláštnosťou, trh tu funguje na kolá, ktoré trvajú 2 masiace. Každí študent má možnosť počas každého kola vyhrať jednu zo zaujímavých cien. Navyše je systém orientovaný na investovanie v dlhodobejšom horizonte, ako na riskantné krátkodobé nákupy a predaje.

http://www.eatlantik.sk/

Eatlantik ponúka virtuálny demo účet pre obchodovanie. Na účte sa nepoužívajú reálne peňažné prostriedky, t.j. používateľ nie je povinný vložiť na svoj účet žiadne reálne peniaze.

http://www.xtb.sk/

Na X-Trade Brookers si môžete založiť výukový demo účet.

http://www.akcie.sk/

Akcie.sk neponúkajú žiadne vytvorenie virtuálneho účtu, ale sú celkom zaujímavým poradným investičným webom na slovenskom internete.

Ak poznáte iné weby na slovenskom internete pre investorov, napíšte ho do diskusie.

2 thoughts on “Burzy, akcie, obchody – virtuálne investovanie

  1. eATLANIK udelali i na iPhone. Vcera jsem jej instaloval a vypada pekne, jen nejde obchodovat pres mobila. Doufejme, ze to dodelaji, protoze to je opravdu jedina vada na krase.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.