Ako si na hoteli spraviť chladničku z umývadla

Nedávno som strávil pár dni v belgickom Bruseli. Toto mesto obyčajne s prímorským podnebím od Atlantického oceánu ma privítalo s teplotami okolo 40 stupňov. Celé dni som trávil v klimatizovaných miestnostiach a horúčavu som necítil. Tú som si všimol až na hoteli. Bar na izbe bol prázdny a chladnička vypnutá. Ako zarytý enviromentalista sa mi ju ani nechcelo zapínať. Len by hučala, spotrebúvavala elektrinu a aj tak nič veľké pri jej rozmeroch by neschladila.

Mne na schladenie stačila sprcha. Ľadový čaj som si chladil tak trochu netradične:

Ako si spraviť z umývadla chladničku?

  1. Kúpeľná býva obyčajne to najchladnejšie miesto v hotelovej izbe. Ak nemáte na izbe uzáver na výtok, namočte celú papierovú vreckovku.
  2. Namočenou papierovou vreckovkou upchajte výtok. Pustite studenú vodu a nechajte si ju stekať na ruku, nie priamo do výtoku. Papierová vreckovka by sa pod prúdom tečúcej vody len roztrhala a mohla by upchať výtok.
  3. Takto naplnte celé umývadlo studenou vodou.
  4. Potom už stačí len vložiť fľašu, ktorú chcete chladiť. Ak sa fľaša nechce potopiť, umelohmotné PET fľaše sa dajú pokriviť, vytlačí sa z nich vzduch a klesnú. So sklenenými to neskúšajte : ). Tie by mali klesnúť na dno samotnou váhou skla ; ).
This entry was posted in Zo života and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to Ako si na hoteli spraviť chladničku z umývadla

  1. umývadlá says:

    Ahoj, musel sem se zasmát, opravdu pěkně vyřešené! Člověk přijde na ledacos, když je potřeba. Nepamatuješ si, co to umyvadlo bylo za značku? Já totiž nějaké sháním. Lukáš

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.